Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ročník 2003

8. 7. 2008

Ročník 2003

 

 VII. ročník výcvikového tábora pro přátele plemene rottweiler se jako vždy konal na kynologickém cvičišti Kladno Rozděliv ve dnech 25.7. až 3.8.2003. Většina účastníků tábora dorazila během pátku a ihned začala se stavbou stanů, přístřešků a přívěsů. Někteří přicestovali v sobotu, ale byli i tací, kteří přijeli na víkend, pak různě dojížděli za neodkladnou prací a opět přijížděli do již postavených stanů. V sobotu již bylo možné začít s výcvikem – stopy, poslušnost, obrany, ale celý program byl odstartován v neděli – 7,OO hod. stopy, v 10.00 hod poslušnost, 15.00 hod táborová hra, 18,00 hod obrany a 21,00 hod hodnocení dne a vyhlášení programu na další den, což se opakovalo prakticky až do čtvrtka.

Výcvik byl zaměřen na přípravu požadovaných zkoušek dle NZŘ, SchH či IPO, které byly plánovány na pátek (národní zk.) a na sobotu (mezinárodní zk.) A skutečně, zkoušky dle NZŘ se v pátek 1.9.03 konaly za přítomnosti pana rozhodčího Vinče, který se den před zkouškami uvolnil uspořádat přednášku o zkušebním řádu národních zkoušek a odpovídal na všetečné dotazy poslouchajících. Skore pro rozhodčího 1:6 svědčí o připravenosti „zkouškařů“ (3x ZM, 2x ZVV1 a 2x ZZ0). Mezinárodní zkoušky se bohužel neuskutečnily pro náhlou nemoc pana rozhodčího Z. Sankota a na poslední chvíli se nepodařilo sehnat zástup.

Největší zpestření a účast (21 psů) zaznamenala hra Táborová všestrannost – II. Ročník, která byla velice vyrovnaná a do poslední chvíle si nemohl být nikdo jistý svým umístěním. O konečném pořadí také rozhodl poslední závod. Hra se skládala ze 7 závodů – „kolečko“ vezení psa na kolečku po dané trase na čas,

„předměty“ přenášení 4 předmětů z určeného prostoru k psovodovi na čas,

„přivolání“ na čas bylo ztíženo překážkami,které musel pes překonat

„modní přehlídka“ modní přehlídka pejsků oblečených do lidského oblečení a s komentářem modelů

„agillity“ závod agillity s utajeným žolíkem

„vyhledání“ v prostoru byly umístěny kužely a pod jedním z nich byl skryt buřt, který bylo nutno co nejdříve najít a urychleně sežrat

„tahání pneumatiky“ na čas a to jak pejskem tak psovodem, protože časy se sčítaly.

Každý večer byl vyhodnocen příslušný závod, byli odměněni vítězové a byly zapsány body do výsledkové tabule, která byla vyvěšena k nahlédnutí na veřejném místě. Závodilo se o poháry, medaile, diplomy a hodnotné ceny od sponzorů, které byly předány při celkovém vyhlášení v sobotu 2.8.2003.

Pořadí: 1. Jaroslav Veverka Frenky Frajer RTW

2. Ilona Procházková Drak od Jurečka RTW

3. Martina Bartůšková Taz RTW

4. Hana Šindelářová Sambe NO

5. Lukáš Konopík Ares RTW


Další doplňující aktivitou byla hromadná návštěva přírodního parku Čabárna, kde je umístěna jak nemocná divoká zvěř, tak nalezenci např. labuť bez jednoho křídla, draví ptáci, ryby, jelínek, žáby, kachny, pštros, oslík, poník atd. Dále bylo promítáno mistrovství republiky 2002 a 2003 „Psí tanec“.

Závěrem chci poděkovat figurantovi J. Halešovi, M. Bartůškové aj. Džbánkové, které mě pomáhaly při výcviku, manželům Fajrajzlovým za výbornou kantýnu a p. Hejnovi, výrobci krmiv pro psy, který mě jako každým rokem věnoval ceny do soutěže.

Těšíme se na další ročník tohoto tábora a doufám, že všichni byli spokojeni a přijdou i příští rok.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář