Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ročník 2000

8. 7. 2008

Ročník 2000

  

Od 21. do 30. 7. 2000 se již počtvrté konal výcvikový tábor v krásném prostředí kynologického cvičiště v Kladně-Rozdělov „Na zvonečku“. Letos přijelo 43 rotvíků se svými páníčky, a to z celé republiky. Cvičilo se každý den-ráno stopy nebo poslušnost, která se dělala s každým zvlášť. Odpoledne kruhovka pro mladé psy a po ní jednotlivě vyštěkání a kousání dle dohody a přání psovoda.

I letos byly pro účastníky ve chvilkách volna připraveny různé soutěže. Pravidelně jako první to byla soutěž „o nejhladovějšího rotníka. Umíte si představit 34 rotvíků, (nezúčastnili se všichni, někteří se styděli, že jedí pomalu) stojících ve dvou řadách v dostatečné vzdálenosti proti sobě a hltajících svoji denní dávku?

Pak proběhl závod v Agillity a i když nám zrovna pršelo a muselo se běžet o něco pomaleji, všichni zdolávali překážky na trati dobře. Ani tunel většině nedělal problémy, někteří ho za hračku či odměnu proběhli, aniž by si to uvědomili.

Další soutěží bylo přivolání na čas a všichni se snažili běžet co nejrychleji, aby vyhráli.

Branný závod, to byla další soutěž, kde závodníci museli zdolat trať v časovém limitu a přitom házet granáty na cíl, střílet ze vzduchovky, zdolávat různé překážky, nalézt v křoví sáček s odměnou a ošetřit zraněného psa.

Ve čtvrtek se konaly zkoušky, které posuzoval p. J. Šmolík. Z osmi nastoupených pouze dva zkoušku nesplnili. Byla to jedna fena na poslušnosti ZM, která bohužel hárala a zřejmě byla „myšlenkami jinde“, a jeden pes na obraně dle ZVV1, který si řekl, že když už toho figuranta drží, už ho nikomu jinému nepůjčí. Takže 5 rotvíků složilo zkoušku ZM (jeden na velmi dobře,ostatní na dobře) a jeden ZVV1 na dobře.

V pátek večer byla připravena noční procházka strašidelným lesem. Ať jsme se snažili sebevíc, byli i tací rotvící, kteří to prošli s naprostým klidem. Ostatní se aspoň někde lekli a když ne oni, tak jejich páníčkové. Na závěr se všichni mohli vyzkoušet zadržení figuranta.

Poslední závod, na který se všichni těšili, bylo aportování buřta. Věřte-nevěřte, pět psů přineslo nepoškozeného buřta svému majiteli!

Aby mohli být odměněni všichni účastníci soutěží, o to se postaral pan Chejn, výrobce různých pochoutek pro psy, který tento tábor částečně sponzoroval. Všichni moc děkují.

Za to, že výcvik probíhal ke spokojenosti všech účastníků, patří dík MUDr.V.Marešové a Karlu Mošničkovi, kteří pomáhali na stopách a poslušnosti, a figurantům Michalu Horákovi, Janu Dolejšovi a Robertu.

Opět bych ráda poděkovala skvělému kolektivu cvičáku, vedenému předsedou ZKO Kladno-Rozdělov panem Kohoutem, a výborné kantýně, která byla v provozu, dá se říci 24 hodin denně. Všem (i těm nejmenovaným) patří velký dík za to, že nám umožnili strávit dovolenou u nich na cvičišti.

                                                                                              Ilona Procházková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RTW TÁBOR

(PETRA RYSKOVÁ, 20. 10. 2008 16:44)

TÁBOR SE MI MOC LÍBYL,BYLA JSEM SICE JEN JAKO DIVÁK ALE BYLO TO ÚŽASNÝ.PŘÍŠTÍ ROK TAM CHCI JET..PETRA A NĚMECKÝ OVČÁK AXA.